Bag-in-Box

https://alfapanel-plytawarstwowa.com/pl/c/PLYTA-WARSTWOWA-SCIENNA/167

Bag-in-Box, czyli po polsku po prostu „worek w pudełku” to jedno z ciekawszych opakowań, które służy do przechowywania płynów. Obecnie jego główną funkcją jest zapewnienie świeżości napojowi.

Płyn bowiem wlewa się do specjalnego woreczka, wykonanego z elastycznego, a jednocześnie wytrzymałego materiału, by następnie dozować go za pomocą otworu, hamującego dopływ powietrza. Kiedy użytkownik skończy pić, woreczek ulega samodzielnemu kurczeniu.

Prowadzimy sprzedaż maszyn budowlanych wielu cenionych marek

Wynalazek ujrzał światło dzienne ponad pół wieku temu, choć wtedy jeszcze niewiele miał wspólnego z przemysłem spożywczym. Wykorzystywano go bowiem do transportowania kwasu siarkowego, który wykorzystywano do tworzenia elektrycznych ogniw.

Do dziś używa się go także do przewożenia środków chemicznych. Wewnętrzną część bag-in-box tworzy, jak już było wcześniej wspomniane, specjalny zamykany worek polietylenowy, złożony z wielu warstw.

Z zewnątrz natomiast znajduje się standardowe kartonowe pudełko, kontener lub też beczka. To właśnie ta druga część ma za zadanie ochraniać woreczek przed zgubnym działaniem światła oraz zniszczeniami natury mechanicznej.

.